Adana’da meskenden kaçan kızları, röportaj verirken bulundu

Adana’da, 15 Temmuz saat 23.00’da 12 yaşındaki E.D. isimli kız çocuğu, anne Songül (42) ile baba Murat’ın (55) yürüyüş yapmasını fırsat bildi.

E.D., Seyhan ilçesine bağlı 2000 Konutlar Mahallesi’ndeki konutundan kaçtı. Konuta gelen baba, durumu fark edince polis takımlarına haber verdi.

İHA’nın haberine nazaran; aile, toplumsal medyadan da kızlarının bulunması için aile davet yaptı.

Bu davetin akabinde ise yüzlerce kişi küçük kızın ailesini telefonla arayıp hem dayanak verdi hem de küçük kızın bulunması için gayret sarf etti.

“Ne dersen yapacağız kızım”

Dün, kızlarının bulunması için İhlas Haber Ajansı’na konuşan anne Songül D., “Eşimle ben yürüyüşe çıkmıştık. Kendisine de ‘Gel kızım’ dedim ancak oda ‘Yok anne yatacağım’ dedi. Sonra biz çıktık, gittik. Geldiğimizde ise kapı açıktı. Sonra kızımızın konutta olmadığını fark ettik. Çabucak polise gittik. Hiçbir ses yok. Allah kimseye bu acıyı göstermesin. Gece konuttan çıkmış. Hiçbir arkadaşı yok. Bir umutla kızımızı arıyoruz. Kızım ne olur gel. Çok perişanız. Ne dersen yapacağız kızım.” ifadelerini kullandı.

“Ölen arkadaşı için çok üzülüyordu”

Baba Murat D. ise kızının 2 ay evvel bir arkadaşını kaybettiğini ve bu nedenle psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

Baba Murat D., “Kızımın hiçbir sorunu yoktu. Yalnızca ölen arkadaşı için çok üzülüyordu. Şu an bir umutla kızımızı bekliyoruz. Görenlerin, duyanların insaniyet namına haber vermesini bekliyoruz.” dedi.

Röportaj sırasında telefon geldi

Röportaj sırasında baba Murat D.’yi bir vatandaş arayarak “Kızınızı konutunuzun yakınında yürürken bulduk. Gelip alın.” dedi.

Bunun üzerine konuttan koşarak çıkıp arabalarına binen aile meskenlerinden yaklaşık 1 kilometre uzakta bulunan kızlarına kavuştu.

Kızlarına sarılarak gözyaşı döken aile, daha sonra meskenlerine döndü. Baba Murat D. ise kızlarını buldukları için çok keyifli olduklarını söyledi. E.D.’nin konuttan kaçma nedeni öğrenilemedi.