Adnan Oktar için kulis çalışması yapan 8 kişi gözaltına alındı

Silahlı suç örgütüne yönelik davada aldığı hapis cezası kapsamında tutuklu olan Adnan Oktar’ın başında olduğu organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından örgütün güncel yapılanması ve faaliyetlerinin deşifresi edilmesi için yürütülen projeli çalışma kapsamında İstanbul merkezli 3 ilde 15 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

Şüphelilerin, örgütün kontrolündeki sahte hesaplar üzerinden, sosyal medya platformlarında sistematik olarak örgütsel propaganda ve dezenformasyon içerikli paylaşımlar yaptığı, bu paylaşımlarda sıklıkla dosya müştekileri ile örgütle mücadele noktasında görev alan kamu görevlilerini karalamaya yönelik söylemlerde bulunulduğu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin, örgüt lideri Adnan Oktar’a yönelik yapılan operasyonlar sebebiyle yaşandığına ilişkin paylaşımlarda bulundukları belirlendi.

Yapılan çalışmalar sonucunda, tutuklu olmayan örgüt üyelerinin, örgüte lojistik destek sağlayıp, siyasi ve adli makamlarda kulis çalışmaları yaptıkları yönünde tespitler yapıldı.

14 şüphelinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli İzmir ve Samsun’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir