Adnan Oktar sorusuna Erbakan’dan yanıt: Kitapları gayet güzel

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kişisel suçlarından ve örgüt yöneticiliğinden toplam 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar’la ilişkisine dair soruya tepki gösterdi. Adnan Oktar’ın herhangi birini taciz ettiğine ilişkin görüntü olmadığını söyleyen Erbakan, “Adnan Oktar’ı savunacak değilim. Kitapları gayet güzel, gayet yerinde” ifadelerini kullandı.

TV100’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu ‘Az Önce Konuştum’ programına katılan Erbakan, yıllar önce çekilmiş olan ve suç örgütü lideri Adnan Oktar’dan bahsettiği görüntülerin sorulması üzerine “Adnan Oktar’ın taciz yaptığına dair bir tane görüntü var mı? Ben tabii Adnan Oktar’ı savunacak değilim. Kitapları gayet güzel, gayet yerinde” dedi.

‘KİTABI ÇÖPE ATALIM DİYEMEZSİNİZ’

Oktar’la ilgili ifadelerinin sorulmasına tepki gösteren Erbakan, programın sunucusu Işık’a da “Konuyu çarpıtmayın, ittifakla ilgili, Yeniden Ferah Partisi ile ilgili konuşmak için çıktık sözleriyle tepki gösterdi. Erbakan, şöyle devam etti: “Bir dönemde bir insan çok güzel bilimsel bir kitap yazmış. Arkasından da suç işlemiş. ‘Kitabı da çöpe atalım, kitapta yazanlar faydasız, zararlı hale geldi’ diyemezsiniz ki. Bilimsel değil. Rahmetli Erbakan hocamızın da tavsiye ettiği kitaplar bunlar. Kitaplarla tezat hale geldikleri zaman… Son geldikleri durumu tasvip etmediğimizi de ifade ettik.”

Adnan Oktar, “örgüt yöneticiliği”, “cinsel istismar”, “eğitim hakkının engellenmesi”, “eziyet”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve “kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarından toplamda 891 yıl, yönetici konumunda bulunduğu için diğer sanıkların cezalarıyla birlikte toplamda 8 bin 658 yıl hapisle cezalandırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir