Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade Beyazıt’taki çatışmada hayatını kaybetti!

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Beyazıt’ta iki grup arasında silahlı tartışma çıktı. Kavganın arasında kalan 53 yaşındaki Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade hayata gözlerini yumdu. Dadashzade’nin daha önce Türkiye’de de pek çok dizide rol aldığı öğrenildi.

Azerbaycanlı ünlü oyuncu Kamran Dadashzade, Fatih Beyazıt Çadırlar Sokak’ta 23 Mayıs Pazartesi günü sabah saatlerinde çıkan silahlı kavganın arasında kaldı. Türkiye’de de birçok projede rol almış olan Dadashzade kendisine isabet eden kurşuna yenik düşerek, ağır yaralı halde kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybetti.

Kamran Dadashzade

TÜRKİYE’DE DE BİRÇOK DİZİDE ROL ALDI

Bir süredir ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşayan oyuncu Kamran Dadashzade’nin Azerbaycan Sumgayıt Devlet Dram Tiyatrosu oyuncusu olduğu öğrenildi. 16 ve 20 yaşlarındada iki kız çocuğu babası olan Dadashzade oyunculuğun yanı sıra elektrik işleriyle de uğraşıyordu. Dadashzade çatışmanın ortasında kaldığı gün elinde taşıdığı malzeme çantası ile elektrik işi yapacağı yere doğru gidiyordu.

Kamran Dadashzade hayatını kaybetti

“TANINAN VE ARANAN BİR YÜZDÜ”

Kamran Dadashzade’nin arkadaşı Ayhan Ünlü, duygularını şu sözlerle aktardı:

 “Çok kaliteli, çok düzgün bir insandı. Benim iki tane oyunumun yönetmenliğini yaptı. Azerbaycan’la ilgili iki tiyatro oyunu yaptık. Türkiye’de dizi ve sinemalarda rol aldı. Azerbaycan’lı olduğu için tanınan ve aranan bir yüzdü. Ölümü bizi çok derinden sarstı. O gün elektrik tesisat işi yapıyordu o gün elinde çantayla işe gidiyordu. Çatışma sırasında iki grubun arasında kalıyor. Mermi kafasına isabet ediyor. Dün de vefat etti. Güvenlik zafiyeti vardı.”