Bitcoin ( BTC ) fiyat artışı devam edecek mi?

Önümüzdeki hafta yayınlanacak enflasyon verileriyle ilgili beklentiler arttıkça, Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı kısa bir süreliğine 21.000 doların üzerine çıktı. Kripto para piyasasına hükümet müdahalesi, kripto sektörünün gelişmesi için gereken netlikten hala yoksun olması nedeniyle yatırımcılar arasında sıcak bir tartışma konusu.

Bitcoin ( BTC ) fiyat artışı devam edecek mi?

Buna rağmen, BTC şu anda 21.034 dolardan işlem gördüğü için Bitcoin son 24 saatte %9’a kadar yükselmeyi başardı; CoinMarketCap tarafından alınan verilere göre, amiral gemisi dijital varlığın şu anda toplam 402 milyar dolarlık bir pazarı var.

ABD Dolar Endeksi (DXY) düşerken BTC, TradingView’deki Bitcoin göstergelerinin hem osilatörlerde hem de özette bir ‘Satın Al’ sinyaline işaret etmesiyle güç gösteriyor.

Teknik analiz Bitcoin sinyal satın alıyor. Kaynak: TradingView

Kripto ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, bunun arkasında, Bitcoin’in 21.500$’a kadar yükselmesinin mümkün olduğunu ve bu seviyenin konsolide olması ve sabit kalması durumunda 25.000$’a kadar yüksek bir hareketin ihtimal dahilinde olduğunu belirtiyor.

“Piyasalar bunu güzel bir şekilde takip ediyor. $DXY endeksi düşerken, diplerin, toparlanmanın ve güç anlamına gelen güçlü mumların büyük taraması Bitcoin için geri döndü. Bu durumda 21,5 bin dolara doğru devam edebilir, konsolide edip 20 bin doların üzerinde tutabilir ve 23-25 ​​bin dolara doğru devam edebiliriz.”

Bitcoin gücünün teknik analizi. Kaynak: Michael van de Poppe

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.