Bizim Toptan Market 20 temel eserde fiyatları dondurdu

20’nci kuruluş yılını kutlayan Bizim Toptan, birden fazla eserde sabit fiyat kampanyası başlattığını duyurdu. Bu kapsamda, şirketin 20’nci yılına özel olarak 20 temel eserde 60 gün boyunca fiyatları dondurduğu açıklandı.

Habertürk’te yer alan habere nazaran; Bizim Toptan’ın ayçiçek yağı, makarna, deterjan ve tereyağı üzere temel eserleri kapsayan karar çerçevesinde 60 gün boyunca rastgele bir fiyat değişikliğine gitmeyeceği belirtildi.

Sabit fiyat kararıyla ilgili açıklama yapan Bizim Toptan Genel Müdürü Hüseyin Balcı, “Bizim Toptan olarak ‘birlikten rahmet doğar’ kanısıyla halkımızın bütçesine takviye olmak hedefiyle 20 eserde, 60 gün boyunca fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık. Temel tüketim eserlerini kapsayan bu kampanyamızla müşterilerimizin yanında olurken ülkemiz iktisadına dayanak vermeyi sürdürüyoruz” dedi.

Bizim Toptan’ın kuruluş yıl dönümü sebebiyle aldığı kararın benzerini, Avrupalı market zincirleri ise enflasyon ile gayret kapsamında almıştı. Fransız market zinciri Carrefour, Belçika’’da halkın enflasyon karşısında satın alım gücüne katkı sağlamak emeliyle, 100 gün boyunca 100 eserin fiyatını değiştirmeyeceğini duyurmuştu.

Carrefour, geçen ay da Fransa’da da benzeri bir kampanya başlatmış ve 100 eserde fiyatları dondurmuştu. Marketin belirlediği 100 eser ortasında ekmek, kimi peynir çeşitleri, yoğurt, pizza, tavuk, mantar, çikolata, mendil, muz ve kivi üzere çeşitli eserler yer alıyor.