Boş Levha “Tabula Rasa” okuyucuyla buluştu

Boş Levha “Tabula Rasa” romanının tanıtım yazısı şu şekilde;

Tabula rasa; John Lock’un ortaya attığı ‘boş levha’ önermesini belirtir. Locke, insanın yaşamındaki tek yol göstericinin akıl olduğunu savunur. İnsanın aklını kullanıp her türlü gelenek ve otorite baskısından kurtularak özgür düşünceyi seçmesi gerektiğini öne sürer. Ona göre insanı ve toplumu ileri götürecek şeylerin başında özgür düşünce gelir. Tabula rasa, Locke’u her şeyin doğuştan belirli olduğunu savunan kaderci filozoflardan ayırır.

Tarih boyunca varoluş ve yaradılış ikileminde kalan fikir tartışmalarının konu edilerek işlendiği BOŞ LEVHA adlı roman iki kafadarın bir buluşu ile konuyu, kurgu üzerinden test edilebilirlik durumuna getiriyor ve okuyucusuna konuya ilişkin daha detaylı sorular sordurmayı amaçlıyor.

 Son derece çekici bir üslupla yazılmış olan kitapta, teknolojinin keyfi kullanılmasının insanlığa olan etkileri uzmanların felsefik tartışmalarıyla desteklenerek okuyucuya sunuluyor.

 Ayrıca yaşadığımız internet çağında gücü elinde tutanın teknolojiyi de eline geçirerek insanın tüm zihinsel fonksiyonlarını kontrol altına alınabileceği öngörülüyor.

Uzun zaman sonra kendinizi içinde hissederek maceradan maceraya, çok sıra dışı buluşlar ve insanlar ağı içinde aşkı, tutkuyu sevgiyi, gizemi ve stratejiler içinde oyunları bulabilirken  de kendinize yeni bir matriks alanı yaratabileceğiniz bir roman BOŞ LEVHA. Romanın karakterlerinden Murat’ın tüm dehasına rağmen Aslı’ya olan tutkusu ve aşkı söz konusu olduğunda inancını her şeyin üzerine çıkaramaması…Erkan’ın her riskli durumda dahi sükünetini koruyarak olaylara müdahale edebilirken Ayşegül’e olan sevdasına yenik düşmesi…Aslı’nın bitmeyen karmaşaları, gitgelleri arasında  okuyucuyu sarmalayacak harika bir roman okuyacak ve bir süreliğine romanın zamanında takılı kalmış orada yaşamış olacaksınız.

Kitabın yazarı Zafer Zengin 1971 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudu. 1993 yılında çok sevdiği İstanbul’u ve  arkadaşlarını ardında bırakarak Almanya’ya yerleşti. Halen Almanya’da lojistik sektöründe çalışmakta olup ayrıca profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmakta ve piyano çalabilmektedir. Kendine ait besteleri olan Zafer Zengin’in eserlerini  youtube kanalında paylaşmaktadır. ‘Boş Levha’ adlı kitabını 2023 yılında Cinius Yayınlarından çıkardı. Ayrıca halen üzerinde çalıştığı üç roman taslağı vardır. Bunun yanında bilgisayar programcılığı ve databank organizasyonları  yapmaktadır. 1992 yılında evlenmiş olan yazarın Selime adında 23 yaşında bir kızı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir