Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs’ta siyasi mevta olacaklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı restorasyonu tamamlanan Sultanahmet Camii’nin açılışında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

“Çok farklı bir mekandayız. Ne mutlu bizlere ki bu restorasyon çalışmalarını böyle anlamlı bir günde bitirdik ve iki bayramı bir arada yaşadık.

Uzun bir hasretin ardından bu hasret dolu dolu gideriliyor.

Ayasofya’yı yeniden ibadete açmıştık. Hamd olsun o günden beri Ayasofya hep dolu hep canlı. Uzun bir hasretin ardından bu hasret dolu dolu gideriliyor. Sultan Ahmet Camiimizin restorasyonunun hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenleri herkesi tebrik ediyorum. İstanbul’un en önemli sembollerinden, hatta belki de ilkidir. Burası sadece bir cami değildir; burası kelimenin tam anlamıyla bir külliyedir. İstanbul’un merkezindeki bu yeri ihya etmek ve yaşatmak bizim görevimizdir.

Şu anda muhalefet, ‘Gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracağız.” diyor. Yuh yetmez. 14 Mayıs’ta bunları siyasi mevta haline getireceğiz. Terör örgütüyle el ele olanlardan başka bir şey beklenir mi? “

SULTANAHMET CAMİİ İBADETE AÇILDI

2018 yılından beri restorasyonu devam eden Sultanahmet Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cuma namazı ile yeniden ibadete açıldı. 2018 yılı ocak ayında restorasyonuna başlanan Sultanahmet Camii’nde çalışmalarda sona gelindi. 5 yıllık süreçte yalnızca 5 ay ziyarete ve ibadete kapalı olan camide çinilerden kubbelere, halılardan aydınlatmalara kadar pek çok detay yenilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir