Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu’nun projeleri Galatasaray’ı sevindirdi

Galatasaray’ın lider adayları, yaklaşan seçim öncesi hareketleriyle camiayı sevindirdi. 11 Haziran’da sandıkta yarışacak olan Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu, şu ana dek yaptıkları ve yapacakları icraatlarla olumlu izlenimler yarattı.

Galatasaray Lider Adayı Eşref Hamamcıoğlu’ndan çok manalı bir atak geldi. Hamamcıoğlu, üyelere yapacağı lansman için Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ni seçti. Bir otel yerine Atatürk’ün ismini taşıdığı bu merkezde projelerinden bahsedecek olan Galatasaray’ın lider adayı, bu davranışıyla takdir topladı. Beşiktaş’ta bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi, 957 kişilik kapasitede.

Her iki adayın kaynak projeleri Galatasaray’ı uçuracak. Dursun Özbek, Nef Kümesi’nin sahibi
Erden Timur ile birlikte ortak hareket edip 9.1 milyar TL’lik kaynak sağlayacak.Hamamcıoğlu da topluluğun kıymetli isimlerinden Sütaş’ın sahibi Muharrem Yılmaz ile 450 milyon dolar (7.4 milyar TL) kazandıracak projeyle geliyor.

ALİ SAMİ YEN STADYUMU

Her iki lider adayının ortak kararıyla Ali Sami Yen ruhu geri dönüyor. Galatasaray’ın mabedi Aslantepe’nin ismi yalnızca Ali Sami Yen olacak. Topluluğun kıymetli isimlerinden İnan Kıraç, Karsan Holding ismiyle stadyuma sponsorluk yapacak lakin stadın ismi Ali Sami Yen olarak belirlenecek.

YA MANCINI YA DA ZERBI

Hamamcıoğlu’nun yabancı hoca adayları camiayı heyecanlandırdı. Yabancı bir teknik adamla çalışacak olan Eşref Hamamcıoğlu için Ünal Aysal ve eski yönetici Adnan Öztürk de yardımcı oldu. Aysal’ın bir devir Cimbom’da çalışan Roberto Mancini’yle; Öztürk’ün de bir öbür İtalyan De Zerbi’yle görüştüğü öğrenildi.

1 NUMARALI YERLİ OKAN BURUK

Dursun Özbek, hoca tercihini yerliden yana kullanacak. Galatasaray’ı âlâ tanıyan ve topluluğun içinden birisiyle çalışmak isteyen Özbek’in 1 numaralı adayı Okan Buruk. Buruk da geçtiğmiz günlerde Galatasaray’da çalışmayı hayal ettiğini lisana getirip “Hazırım” bildirisi verdi.

GS TV’DE GÖRÜŞELİM

Eşref Hamamcıoğlu, seçimde yarışacağı Dursun Özbek’e canlı yayın davetinde bulundu. “Sn. Özbek’e davetimdir” başlığıyla ileti yayınlayan Hamamcıoğlu, “Seçimler öncesi GS TV’de karşılıklı olarak görüş, teklif ve yaklaşımlarını muzakere davetimi iletiyorum” dedi.

11 PROJEDE 9.5 MİLYAR TL

Dursun Özbek, projelerini açıkladı. Özbek, Ada, Altyapı Islahatı, Gelecek Vizyonu Projeleri, Florya, Colombus, Mecidiyeköy, Riva, Kemerburgaz, Spor Salonu, Tesisleşme Islahatı, Hasnun Galip ve yeni topraklardan kulübe 4 yılda 9.5 milyar TL’lik gelir sağlamayı hedeflediğini duyurdu. Özbek, “Kulübümüzün kederleri çok büyük lakin biz zoru gördük diye boyun eğecek değiliz. Fatih hocanın seçim arifesinde gündeme gelmesi güzel bir şey değil. Biz, Galatasaray için en güzelini yapacağız” dedi.

ELMAS’TAN DURSUN ÖZBEK’E BİLDİRİ

Galatasaray Nef ile Anadolu Efes maçının devre ortasında Burak Elmas, Dursun Özbek ve Erden Timur bir ortaya gelmişti. SÖZCÜ, görüşmenin ayrıntılarına ulaştı. Elmas, Timur’la ilgili övgü dolu kelamlar sarfederken Dursun Özbek’e şu tavsiyelerde bulundu: “Erden, G.Saray’ın geleceği açısından çok kıymetli bir isim. Onu daima birlikte müdafaamız ve yıpranmasını engellememiz lazım. G.Saray’ın projelerinde Erden’i kullanın ve onu kulüp siyasetine sokmayın ki, gereksiz yere yıpranmasın. Erden sana emanet Dursun Lider.”