Ekrem İmamoğlu’ndan İbrahim Kalın’a ‘Balıklı Rum Hastanesi’ cevabı: ‘Vallahi gülünür’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, İBB’nin katkılarıyla inşa edilen Ardahan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılış merasimine katıldı.

İmamoğlu, “Bir kampanya başlatmışlar. İsmine da ‘Bin kayıp gün’ demişler. Yani 3 yıllık süreci bin kayıp gün olarak tasavvur etmişler. Ben de şöyle dedim; ‘Evet bu müddet bin kayıp gün lakin onlara, bir avuç insana’, zira onlara akan musluklar kapandı” dedi. Ardahan Belediye Lideri Faruk Demir ise “Bu daha başlangıç, çabaya devam. Daima bir arada daha ileriye gideceğiz. 10 ay sonra farklı bir iktidarla Türkiye’nin her yerine bu bahar iklimini getireceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘ın Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangınla ilgili olarak yaptığı ve yansılara neden olan “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi” açıklaması hakkında da konuşan İmamoğlu, “Vallahi gülünür” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Yüzünüzü güldürmeye kelam verdik, devam edeceğiz. Burada bugün Ardahan’ın anlıyorum ki çok bir eksiğini giderme konusunda bir proje gerçekleştirdik. Baştan bu süreci Genel Lider Yardımcısı Sayın Seyit Torun ile birlikte Ardahan Belediye Liderimiz ve masada bizimle birlikte o vakit bu mevzuyu konuştuğumuzda, dertleştirdiğimiz hemşehriniz Şişli Belediye Liderimiz Muammer Keskin’le bu süreci değerlendirdiğimizde; bu terminalin buranın vizyonuna, buranın geleceğine, buranın prestijine çok şey katacağını söz etmişlerdi.

Az evvel; bir evvelki otogarı gördüğümde açık ve net söyleyeyim, yıllardır İstanbul’da komşuluk yaptığım, dostluk kurduğum; tıpkı sokakta, birebir mahallede bir ortada olduğum bedelli Ardahanlı dostlarımın yaşadığı bu kente hiç yakışmayan bir otogarı gördüm. Hem eser kalitesi hem tasarım kalitesi hem etrafa dönük hassaslığıyla size Ardahan Belediye Liderimizle birlikte sunduğumuz yeni otogarımızdan umarım hepiniz mutlusunuzdur. Güzel uğurlu olsun.

“İSTANBUL’DA YAPTIĞIMIZ HER İŞİN ÜLKEMİZE MORAL OLACAĞININ FARKINDAYIZ”

Buraya gelirken, 16 milyon İstanbullunun size selamlarını getirdim. İstanbul’a hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. İstanbul’da dünyaya örnek olacak hoş işlerin uğraşı içerisindeyiz. İstanbul’da yaptığımız her işin ülkemize, 86 milyona moral olacağının da farkındayız.

Bu telaş içinde yaşadığımız günlerde, ne yazık ki en zahmetli halleri gördüğümüz bu vakit diliminde başta Millet İttifakı’nın belediyeleri yani bizler olmak üzere özel uğraşlarımızla en güç anların aşılmasında ve ülkemizin geleceğini bilhassa umutla teminat altına almaya büyük çaba gösteren bütün belediye liderlerimizle yol yürüdüğümüzü hepinize belirtmek isterim.

“BU YOL İŞ BİRLİĞİ YOLUDUR”

Ardahan’da var, bunun için de az evvel hemşeriniz dediğim Şişli’deki Belediye Liderim Muammer Keskin de var, hemşeriniz Bakırköy Belediye Lideri Bülent Kerimoğlu da var, Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt da var, Ankara Belediye Liderimiz Mansur Beyefendi de var, İzmir Belediye Liderimiz Tunç Beyefendi de var, bütün belediye liderlerimiz var. Bu yol iş birliği yoludur, bu yol dostlukla, omuz omuza büyük bir çabayla ülkemizin bu güç günlerden kurtulma, sıyrılma seyahatidir.

“BUGÜNÜN İKTİDARI RAHAT DURMAYACAK LAKİN BİZ HİZMETİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

“MERAL AKŞENER’E PROVOKASYONLARA YELTENİYORLAR”

Bu berbatlığı yapan ve halihazırda hala kötülüklere devam eden, siyasi başarımızın yeniden en kıymetli paydaşlarından olan Millet İttifakı GÜZEL Parti’nin Genel Lideri Sayın Meral Akşener’e görüyorum ki makûs uygulamalarla ne yazık ki provokasyonlara yelteniyorlar. Kıymetli dostlar, bakın sayın Meral Akşener’i kentlerde provokasyonlarla püskürtmeye çaba ediyorlar. Olağan ki genel lider gereken karşılığı her yerde veriyor. Daha ötesi akla hayale gelmeyen kurgu birtakım tasarruflarla rencide etmeye çalışıyorlar. Yahu Allah aşkına daha dün, üzerinden çok vakit geçmedi, bize yapmadıklarını bırakmadılar, söylemediklerini bırakmadılar. Her şeyi yaptılar her şeyi, ya hiç akıllanmadınız mı?

“MİLLET SİZE O DENLİ BİR DERS VERDİ Kİ TOPARLANAMADINIZ”

Bir seçimde 13 bin fark yediniz, size yetmedi, bu yanlışları yaptınız, millet size 800 bin oy farkı attı. Yani tabiri caizse millet size o denli bir ders verdi ki toparlanamadınız. İstanbul’da geçen hafta bir avuç insanın, kelamım ona yetkilileri; bizim bu ‘150 Proje’ duyurumuza onlar da bir kampanya başlatmışlar. İsmine da ‘Bin kayıp gün’ demişler. Yani 3 yıllık süreci, 1000 kayıp gün olarak tasavvur etmişler. Ben de şöyle dedim; ‘Evet bu müddet bin kayıp gün, lakin onlara, bir avuç beşere.’ Zira onlara akan musluklar kapandı. O bir avuç insanın faydalandığı iş güç vesaire işleri bitti, milletin malı olduğunu gösteren çalma çırpma işlerini kapısından içeri sokmayan ahlaklı, adil herkese eşit fırsatları sunan bir belediye lideri var. Bir idare var. Onun için vallahi de billahi de ‘bin kayıp gün.’ Fakat size, size; o bir avuç beşere. Vatandaşımıza değil. 16 milyon İstanbulluya değil. Bizim insanımız keyifli. Onun içinde yalnızca Cumhuriyet Halk Partililer, YETERLİ Partililer yok. Keyifli olanların içinde milyonlarca, her siyasi partiden, her etnik kimlikten, her inançtan insanlarımız var. Akıl tutulması yaşıyorlar.

KALIN’IN KELAMLARI HAKKINDA KONUŞTU: VALLAHİ GÜLÜNÜR

İstanbul’da bir yangın çıktı ve sahiden İstanbul’da Balıklı Rum Hastanesi yandı. İstanbul’un bir şifa yurdudur. Hasebiyle itfaiyemiz gitti orayı söndürdü. Artık ne yapacağız? Her şeyimizde o sıhhat ocağının, o sıhhat yurdunun, şifa yurdunun yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’nın danışmanı diyor ki, ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatlarıyla oranın yangınını söndürdük.’ Vallahi gülünür. Yani sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatlarıyla söndürdük deyince de kulakları çınlasın Cemal Enginyurt bana yazmış Twitter’dan diyor ki ‘Sayın Lider derhal hesap ver. Nitekim Cumhurbaşkanı’ndan talimat alarak mı söndürdün?’ Diye bana not gönderiyor.

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ SİNEMA ÇEKMEK

Az evvel bahsettim ya GÜZEL Parti Genel Lideri Sayın Akşener’e kumpas kurulmasından, onunla da yetinmiyorlar, sinema çekiyorlar. Sinema üzerinden ki genel liderimize, sayın Uygun Parti Genel Liderine bizlere laf atarak, hatta devletimizin en üst düzeyindeki kurumların birinin de başında olan bir kişi de bunun rejisörlüğüne soyunmuş. İşiniz gücünüz aslında sinema çevirmek. Yani bu sinema işlerinden artık vazgeçin.

2023’E DAİMA BİRLİKTE HAZIRLANIYORUZ

Esasen çok az bir vakit kaldı. 2023’e daima birlikte hazırlanıyoruz. Bunun nasıl ki güçlü bir ayağı Ardahan ise nasıl güçlü bir ayağı Kastamonu’ysa Sivas’ta Diyarbakır’sa, Urfa’ysa, Hakkari’yse Balıkesir’se, Tekirdağ’sa, Bursa’ysa, İzmir, Antalya’ysa en güçlü ayağı İstanbul olacak ve 2023’te daima birlikte süreci değiştireceğiz.

SÜRECE DE GENEL LİDERİMİZE DA LAYIK OLACAĞIM

Bu seyahatte hepimiz neferiz arkadaşlar. Ben tez ile söylüyorum, altılı masaya; o masanın liderliğini yapan genel liderimize buradan söylüyorum, ‘En çalışkan, 7/24; bu sürecin, bu değişimin gerçekleşmesi için en çalışkan, bu sürecin neferi, en başarılısı ben olacağım’ diyorum. Çok koşacağım. Genel Liderimize da o sürece de layık olacağım. Muvaffakiyet için yarışacağız. Birlikte kazanacağız. Milletimiz için kazanacağız.”

“ARDAHAN’DA CUMHURİYET İHTİLALİNİ TAMAMLAMADAN BU TOPRAKLARINDAN EL ÇEKMEK YOK”

Törende konuşan Ardahan Belediye Lideri Faruk Demir şunları söyledi:

“Gelecek geliyor, bütün eksiklikleri gidereceğiz. Hiçbir eksiğimiz kalmayacak. Artık bir tane terminalimiz var. Bu daha başlangıç, biz Ardahan’da cumhuriyet ihtilalini tamamlamadan bu topraklarından el çekmek yok.

Siyaset, sav, direnme ve de ufku görme işidir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bize, Genel Liderimizin da bilgisi dahilinde, Genel Merkezimizin ve mahallî idarelerimizin gerimizde durması sayesinde Ekrem İmamoğlu Ardahan’ın gelecek 50 yılına hizmet edecek, 100 yıllık ayıbı kapatıp, 50 yılına hizmet edecek bu yapıtımıza kavuşturdu. Daha devamı da gelecek.

“10 AY SONRA FARKLI BİR İKTİDARLA TÜRKİYE’NİN HER YERİNE BU BAHAR İKLİMİNİ GETİRECEĞİZ”

Kura nehrimizin iki yakasını Eskişehir’den de daha hoş yapacağız. Buna ant içmişiz, size de kelam veriyorum. Kura ırmağının etrafı, hayat ırmağının etrafı olacak. Bu daha başlangıç, gayrete devam. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Biz de yorulmayacağız. Daima bir arada daha ileriye gideceğiz. İnşallah 10 ay sonra farklı bir iktidarla Türkiye’nin her yerine bu bahar iklimini getireceğiz.”