Elon Musk’ın ABD başkanlık seçimlerinde destekleyeceği isim takipçilerini şaşırttı

Son periyotta ABD’de Cumhuriyetçilere dayanak açıklamalarıyla dikkat çeken Elon Musk, 2024 başkanlık seçimlerinde kime oy vereceğini açıkladı.

Tesla’nın sahibi Elon Musk, 2024’te ABD’de düzenlenecek başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis’e oy vereceğini açıklayarak Twitter’daki takipçilerini şaşırttı.

Seçimlerde kime oy vereceği sorusuna Musk, kısaca “DeSantis” cevabını verdi. Teksas’taki Kongre seçimlerinde birinci sefer Cumhuriyetçi Parti’ye oy verdiğini söyleyen Elon Musk, geçen ay yaptığı açıklamada da bundan bu türlü ABD’de Demokrat Parti’ye değil Cumhuriyetçilere oy vereceğini belirtmişti. Musk, paylaştığı tweet’te “Geçmişte Demokratlara oy verdim zira (çoğunlukla) yeterlilik partisiydi. Lakin artık bölünme ve nefret partisine dönüştüler. O yüzden artık onlara oy veremem ve oyumu Cumhuriyetçilere vereceğim. Artık bana karşı kirli kampanyalarını izleyin” sözlerini kullanmıştı.

Florida Valisi Ron DeSantis, Cumhuriyetçi Parti’de başkanlık yarışının favorileri ortasında fakat adaylığını şimdi açıklamadı. Parti içinde martta yapılan bir ankette, DeSantis’in eski Lider Donald Trump’ın yardımcısı olarak yarışa katılmasına büyük takviye çıkmıştı.

MUSK, CUMHURİYETÇİLER ORTASINDA TANINAN BİR İSİM OLDU

Elon Musk, daha evvel Twitter’da paylaştığı bildirilerde Demokrat Partili ABD Lideri Joe Biden’ı eleştirerek “Birçok şeyi yapmıyor” demişti.

Biden’ın Tesla’nın elektrikli araç kesimindeki değerini görmezden geldiğini söyleyen Musk, milyarderlere verginin artırılmasını savunan Demokrat Kongre üyelerine de sert tenkitler yöneltmişti. Musk, bu çıkışlarıyla son periyotta Cumhuriyetçiler ortasında popülaritesini artırdı.