Erdoğan: ‘2023 gençliğimizin patlama yılı olacak’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bana sizin üzere yol arkadaşı verdiği için Allah’a hamd ediyorum. Bir idik 21 olduk, kardeş olduk. Millete hizmetkar olduk, yürüdük. Girdiğimiz şanlı gönüllere sevgiyi kalplere saçtık. Bundan 21 yıl evvel ‘Türkiye’de hiçbir şey artık eskisi üzere olmayacak diye’ kuruluşun muştusunu paylaştık.

Okuduğumuz şiiri mazeret ederek önümüzü kesmek isteyenlere karşılığımızı AK Parti’yi kurarak verdik. Girdiğimiz birinci seçimle yüzde 34 ile iktidara getiren milletimiz bizi her seçimde birinci çıkarmıştır. Halk oylarında kimi seçimlerde yüzde 69’lara kadar çıkmıştır.

Kuruluştan bu güne AK Parti çatısı altında hizmet vermiş, oy vererek partimize dayanak olan her kardeşime teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine diğer yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.

Önümüzdeki yıl bu sefer partimiz ile ilgili yıl dönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. AK Parti takımları olarak kendi işimize bakacağız, sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmenin uğraşını vereceğiz.

AK Parti, 21 yıl evvel siyaset sahnesine adım atmakla yeni bir periyoda başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır.  

Son günlerdeki ne idiğü belirsin tipler tarafından körüklenmesi istenen ırkçı ve mezhepçi  nefretin milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesini zinhar müsaade etmeyeceğiz.

Tüm yol arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali var gücüyle çalışmasını bekliyorum.

Gençler, omuzlarınızda ağır bir yük taşıyorsunuz. 85 milyonun değil gönül coğrafyamızdaki milyonların, işçilerimizin, iyi evlat yetiştiren anaların, gençlerin, çiftçilerin, kamu görevlilerin, askerimizin, polisimizin, resmi ve özel tüm temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, 15 Temmuz gecesi tankları durduran bu milletin, yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bizim bu ülkeye yapacak daha çok işimiz, atacak çok adımımız var. Yüz milyonlara verecek daha çok umudumuz var. 

Cumartesi günü Hacı Bektaş’a geçtik. Orada olunur da şu kelam söylenmez mi: Bir olduk, iri olduk, canlı olduk, kardeş olduk, daima birlikte Türkiye olduk.

AK Parti’nin bundan sonraki yıl dönümlerini daha büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

Herkes üzere biz de bir gün bu fani alemden göçüp gideceğiz.  2 metreküplük bir mezar bekliyor bizi. 

İşte gençlik burada. Ben de bu gençlikle iftihar ediyorum. Çok çalışacağız, çok çaba edeceğiz, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak

AYRINTILAR GELİYOR…