Eski sevgili dehşeti: 135 dikiş atıldı

Adana’da eski sevgilisi Umut Enşan’ın (41) boğazı, karnı ve bedeninin çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladığı hoşluk uzmanı Burcu T. (31), 9 günlük ömür gayretini kazandı. Midesinin yüzde 30’u alınan ve bedenine toplam 135 dikiş atılan Burcu T., “Gözümü her kapattığımda olay anını görüyorum” dedi.

Olay, 30 Ağustos günü saat 18.00 sıralarında, Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesindeki bir apartmanda meydana geldi.

Anne ve babası hayatını kaybeden Burcu T., arkadaşıyla kaldığı konutundan aşağı indiği sırada argümana nazaran, 2 yıl evvel ayrıldığı sevgilisi Umut Enşan’ın bıçaklı saldırısına uğradı. Enşan, ekmek bıçağıyla Burcu T.’nin boğazını kesip, bedeninin çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra kaçtı. Çığlık seslerini duyup yardıma koşan esnaf, havlularla Burcu T.’ye tampon yapıp, polis ve sıhhat takımlarına haber verdi.

Gelen sıhhat grubu, birinci müdahalenin akabinde Burcu T.’yi, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Ambulanstayken şuuru kapanan Burcu T., ameliyata alındı. Entübe edilen Burcu T., daha sonra ağır bakım ünitesine alındı.

Seyhan Emniyet Müdürlüğü takımları, kuşkulu Umut Enşan’ı, olay yerine yakın bir sokakta yakaladı. Polis merkezindeki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Enşan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SERVİSE ALINDI

Aldığı bıçak darbeleriyle pankreas, kalın bağırsağı, akciğer ve karaciğeri ziyan gören Burcu T.’nin, midesinin yüzde 30’u ile safra kesesi alındı. Birden fazla ameliyata giren Burcu T., 9 günlük ömür uğraşını kazanıp servise alındı. Boğazı, karnı, kolu ve bacaklarındaki derin bıçak darbelerine karşın hayata tutunan Burcu T.’nin, bedeninin çeşitli yerlerine de 135 dikiş atıldı.

Yaraları nedeniyle konuşmakta zahmet çeken Burcu T., yaşadıklarını anlattı. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerektiğini belirten Burcu T., “Yoğun bakımın son günlerinde her gece kabuslarla uyandım. Hiç uyuyamadım. Gözümü her kapattığımda olay anını görüyorum” dedi.

‘SAPLANTILI AŞK’

Yeğeni Burcu T. ile Umut Enşan’ın sıkıntısız ayrıldığını kaydeden teyze Fatma Gönen ise, “Umut, Burcu’nun bir kız arkadaşının kardeşiydi. Bundan 2 yıl evvel 2 ay sevgili kaldıktan sonra ayrıldılar. Bundan sonra 4-5 kere tekrar arkadaşlık teklif etti fakat yeğenim kabul etmedi. Büsbütün saplantılı bir aşk olayı. Kızımızdan kopamamış ve hislerini yıllarca içinde biriktirmiş. Yeğenim çok eğlenceli ve hayat doluydu” diye konuştu.

‘EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ’

Burcu T.’nin olayın akabinde hastaneye teneffüsü durmuş halde götürüldüğünü anlatan Gönen, şöyle konuştu:

“Olay günü yeğenimin evvel boğazını kesiyor, sonra da karın ve birçok yerinden bıçaklıyor. Olayda kullandığı ekmek bıçağını da yeni almış. Kutusunu da apartmana atmış. Atağın akabinde yeğenime sokaktaki esnaf tampon yapmış. Olayı duyup hastaneye geldiğimizde ameliyata alınmıştı. 8 saat ameliyatta kaldı. Çocuğumuz öldü ve Rabb’im, onu bize tekrar bağışladı. Burcu artık yarım bir insan. Şu anda ruhsal tedavi görüyor. Biz, onu hiç yalnız bırakmayacağız ve tekrar hayata dönecek. O şahsa ise insan diyemiyorum. Ciğerimizi yaktı. En ağır cezayı almasını istiyoruz.” (DHA)