Feridun Düzağaç’tan Gülşen’e takviye paylaşımı

Sanatçı Gülşen’in 4 ay evvelki bir konserinde imam hatipliler ile ilgili söylediği kelamlar, bir anda ülke gündemini değiştirdi. Yandaş medya tarafından ansızın dolanıma sokulan görüntülerden sonra ünlü müzikçi Gülşen, gözaltına alınarak jet süratiyle tutuklandı.

Gülşen’in ttuklanmasna ait sanat topluluğundan ve siyasilerden reaksiyon yağdı. Bir reaksiyon de ünlü sanatçı Feridun Düzağaç’tan geldi. Feridun Düzağaç toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

”İmam kılığına bürünmüş bir sapkının “dinde zorlama vardır, sopalanabilirler” dediği, ilahiyatçı kılığındaki bir meczubun “namaz kılmayanlar öldürülebilir” buyurduğu, İslam’ı savunduğunu iddia eden bir zavallının “iptal ettirdiğimiz şenlikler listesi” yayınladığı bir günde, sahne arkadaşına yaptığı orantısız bir latife yüzünden orantısızca, siparişle ve zevkle tutuklanan bir bayan müzikçinin maruz bırakıldığı hukuksuzluk mide bulandırıcı ve tiksinç.

Ama ben ülkesindeki bayanların neredeyse yarısına ‘sürtük’ diyebilen bir cumhurbaşkanımız olmasından yada ‘tecavüze uğrayanı tecavüzcüsüyle evlendirmeyi fikredebilen bir insanın bu ülkenin ‘adalet bakanı’ olmasından yada koltuğunda oturduğu bakanlığı kazıklayan arsızların elini kollunu sallayarak geziyor olmasından, “doktorları dövmeyip de ne yapacaksınız” diyen imamların özgürlüğünden ve şımarıklığından çok, bugün hala kedi köpek-tatil-havuz-kadeh paylaşan sanat topluluğumuzdan ve “festival ismi altında toplanıp uyuşturucu içiyor ve toplu fuhuş yapıyorlar” telaffuzuyla evlatları galiz hakaretlere maruz bırakılan anne babaların suskunluğundan utanıyorum. Üzülme Gülşen. Haklısın. Utanç duyulacak çok şey var”

Editör notu: Yazım yanılgıları bireye aittir. Hiçbir değişiklik yapılmadan aktarılmıştır.