FOX TV, ‘Selçuk Zirveli kovuldu’ argümanını yalanladı

FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Doruklu, çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin akabinde sonlanarak önünde duran bardağa vurdu. Haberin akabinde konuşan Zirveli, “Efendim artık bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç gözünü seveyim ya” dedi. Zirveli, elindeki kâğıdı fırlattı ve daha sonra önündeki bardağa vurdu.

T24’ten Beğenilen Yel’in haberine nazaran, FOX Haber’in üst seviye yöneticileri, AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci’nin çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli’nin sonlanarak önündeki bardağa vurması sonrası “kanaldan kovulduğu” tezini yalanladı.

Tepeli’nin çıkışı Twitter’da gündem olurken, AK Partili Mücahit Birinci RTÜK’e davet yaptı. Twitter’dan paylaşım yapan Birinci, “İzleyiciye bardak fırlatıp, edep dışı hareket yapan insansının bu fiili nedeniyle, RTÜK’ün, Fox TV kanalına, kapatma dahil, tüm önlemleri en kararlı haliyle uygulamasını vatandaş olarak bekleriz” tabirini kullandı.

Birinci, bir müddet sonra yaptığı paylaşımda ise Tepeli’nin FOX TV’den kovulduğunu öne sürerek “Yetmez… En ağır müeyyide bu kanala uygulanmalıdır” dedi.

(KAYNAK)