Galatasaray italyan savunmacı için birinci teklifini yaptı

Sevilla, Marcao’dan sonra Aslan’ın Danimarkalı stoperini de gözüne kestirince, Galatasaray İdaresi daha fazla vakit kaybetmeden harekete geçti. Sarı-Kırmızılılar, Juventus’tan Rugani’yi almak için İtalyan kulübüne birinci teklifi yaptı.

Brezilyalı stoper Marcao’ya yaptığı baskıyla oyuncuyu Galatasaray’dan koparan Sevilla’nın Sportif Yöneticisi Monchi, artık de tıpkı taktiği Nelsson üzerinde deniyor. Danimarkalı stoperle anlaştığı öğrenilen Monchi’nin, 12 milyon Euro bonservis bedeliyle transferi bitirmek istediği ortaya çıktı. Fakat Sarı- Kırmızılılar, bu sefer Marcao’da olduğu üzere kolay pes etmeyecek. Galatasaraylı yöneticilere nazaran Sevilla, Nelsson’u takımına katmak istiyorsa 25 milyon Euro’luk çıkış hususunu ödemek zorunda. Monchi’nin teklifini yükseltip yükseltmeyeceği kısa mühlet içinde netleşecek. Lakin Nelsson’un da Marcao üzere, “Ben gitmek istiyorum” restini çekmesi ihtimaline karşılık, alternatif stoper arayışı başladı.

Bonservisiyle istiyorlar

Daha evvel de savunmanın göbeğine bir oyuncu arayan ve uzun müddet Kaan Ayhan’la ilgilenen Sarı-Kırmızılılar, bu transfer gerçekleşmeyince, İtalya’dan öbür bir futbolcuya rotayı çevirdi. Juventus’un 28 yaşındaki stoperi Daniele Rugani’yi gözüne kestiren Galatasaray’ın, İtalyan kulübüne birinci teklifini yaptığı lisana getiriliyor. Juve’nin daha evvel birkaç sefer kiralık verdiği 1.90’lık savunmacı, yeni dönemde da rotasyonda düşünülüyor. Galatasaray bu fırsatı değerlendirip, İtalyan futbolcuyu bonservisiyle renklerine bağlamaya çalışacak.

– Fanatik