Instagram’dan radikal karar: Ana sayfadaki tüm görüntüler ‘tam ekran’ olacak

Popüler toplumsal medya uygulaması Instagram, bugüne kadar daima farklı mecralardan ‘aldığı özellikler ile gündem oldu. Evvel Snapchat’ten ‘Hikâye’ özelliğini aldılar, daha sonra TikTok’tan özenerek ‘Reels’ özelliğini ortaya çıkardılar.

Görünüşe nazaran şirket yeniden emsal bir şeyin peşinde. Mark Zuckerberg’in Instagram hesabından yayımladığı bir öyküye nazaran uygulamaya TikTok’a çok benzeyen bir özellik eklenecek.

ANA SAYFANIZDAKİ GÖRÜNTÜLER ARTIK TAM EKRAN OLACAK

WebTekno’da yer alan habere göre; Instagram, platformdaki içeriği daha keşfedilebilir ve sürükleyici hale getirme maksadıyla yeni bir tam ekran modunu ve güncellenmiş bir gezinme çubuğunu test ediyor. Meta sözcüsü Seine Kim’e nazaran hudutlu sayıda bireye sunulan bu prototip, şirketin TikTok ile rekabet etme konusundaki son eforu.

Eğer siz de bu ‘sınırlı sayıda kişi’ iseniz Instagram’da gezinirken görüntülerin tam ekran olduğuna denk gelebilirsiniz.

Video açıklamasının yanı sıra görüntüyü beğenmenize yahut yorum yapmanıza müsaade veren düğmeler alt kısımda görünecek ve Instagram logosu ve öteki üst düğmeler üst kısımda kayan görünecek.