İstanbul Aile Vakfı’ndan Üstün Dökmen’e reaksiyon: Kınıyoruz hata duyurusunda bulunacağız

Sami Yılmaz, mevzuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada İstanbul Aile Vakfı’nın manevi kıymetler ışığında aile kurumumuzun yaşatılması ve güzelleştirilmesi gayesiyle topluma olumlu katkıda bulunduğunu belirterek, Türk aile yapısının gelişimini önceleyen ve bu noktada yaşanan problemlere tahlil üreten yaklaşımıyla birçok faaliyet yürüttüğünü söyledi.

“BU YAKLAŞIMI KABUL ETMİYORUZ”

Yılmaz, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Vakıftaki hizmetlerimizin en değerlilerinden birisi Aile Danışmanlık Merkezlerimiz ve biz bu merkezlerimizin bir kısmında başörtülü psikologlarımızla verimli bir formda çalışıyoruz. Bu nedenle, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in kamuoyunda gündeme gelen başörtülü psikologlarla ilgili sarf ettiği kelamlar bizi çok yaraladı. Birebir mesleksel eğitimi almasına karşın, sadece başörtüsü taktığı için psikologları ayrımcılığa maruz bırakan bu yaklaşımı kabul etmiyoruz.”

MESLEKİ NARSİZM

Sami Yılmaz, İstanbul Aile Vakfı Yüksek İstişare Heyetinde yer alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın hususla ilgili kelamlarına atıfta bulunarak “Üstün Dökmen’in bakışı kendisini danışanından üstün gören “mesleki narsizm” ve önyargılardan öbür bir şey değildir. Irkçılıktan farklı olmayan bu nefret telaffuzunu kınıyoruz” sözlerini kullandı.

Yılmaz, tüm insanların lisan, din, ırk, renk üzere sebeplerle ayrımcılığa maruz kalmasına karşı olduklarını ve bu nedenle Üstün Dökmen hakkında, kabahat duyurusu, maddi ve manevi tazminat davası da dahil olmak üzere tüm türel ve ceza-i yasal haklarını gizli tuttuklarını söyledi.