Katar takımı Fenerbahçe ile karşılaşacak

Katar Ligi ekiplerinden Al Shamal, Fenerbahçe ile bugün oynayacağı hazırlık maçına Kocaeli’de hazırlandı.

Katar Yıldızlar Ligi’nde uğraş eden Al Shamal, Fenerbahçe ile bugün saat 18.00’de oynayacağı hazırlık maçına Kocaeli Edis Spor Kompleksi’nde hazırlandı.

Teknik Yönetici Hicham Zahid, “Öncelikle her şey için çok teşekkür ederim. Çok hoş bir kent, çok hoş bir ülke olduğunu biliyorum aslında. İkinci ülkem olarak görüyorum. Oyuncularım ve ben memnunuz. Burada inanılmaz bir kamp geçiriyoruz. Daha evvel Fenerbahçe Topuk Yaylası’na geldim lakin Kocaeli bölgesine birinci kez geliyorum” diye konuştu.

“Fenerbahçe çok kuvvetli bir rakip”

Türk futbolunu pahalandıran Zahid, “Türk futbolu tempolu, yeterli ve kaliteli bir lig. İzlemek hoşuma gidiyor. Türkiye Harika Ligi’nde hocalık yapmak herkesin hayali. Ben 52 yaşındayım kendi yaş grubumdaki Türk futbolcuları tanıyorum. Fenerbahçe çok kuvvetli bir rakip, dostluk maçı yapacağız. Birinci maçımızın hoş olacağına inanıyorum. Fenerbahçe’nin tarihi tartışılmaz, çok büyük bir kulüp” halinde konuştu.

“İnanılmaz derecede mutluyuz”

Bir öteki Katar ekibi Al Markhiya da hazırlıklarını Edis Spor Kompleksi’nde sürdürüyor. Romanya 2. Lig’inden 1. Lig’e yükselen Petrolul Ploieşti ile oynayacağı hazırlık maçına Kocaeli’de hazırlanan Al Markiya’nın teknik yöneticisi Abdullah Mubarek Al Idan Türkiye ve Kocaeli’ni kıymetlendirdi.

Al İdam, “İş yapıyoruz, turist olarak geliyoruz, iç içeyiz. Benim ekibim 2. kere Türkiye’ye geliyor. Geçen sene buraya geldiler, artık benimle birlikte geliyorlar. Otel çok hoş, hava çok hoş, inanılmaz derecede memnunuz. Çok hoş bir tertip oluyor burada” sözlerini kullandı.

“Eto’o sayesinde Türkiye hakkında bilgi sahibi oldum”

Türkiye ligini takip ettiğini belirten Idan, “Türkiye ligini biliyorum, Fenerbahçe’yi de takip ediyorum. Birazcık taraftarlığım da var. 3 sene evvel Samuel Eto’o Türkiye liginden ayrıldıktan sonra bana geldi, onun da hocalığını yaptım. Eto’o sayesinde Türkiye hakkında bilgi sahibi oldum. Gerçekçi olmak gerekirse ekibim ikinci ligden birinci lige çıktı, öncelikli gayemiz ligde kalmak” biçiminde konuştu.

“Ciddi teklifler var”

Avrupa Antrenörler Derneği Lider Danışmanı ve FIFA menajeri Murat Edis, alanda 3 ekibin hazırlandığını söz ederek, “Bir tanesi Romanya Harika Ligi, 2 tanesi Katar Muhteşem Ligi’nde uğraş ediyor. Yarın bir tane daha Katar Üstün Ligi’nden ekip gelecek ve mevcudumuzda 3 Katar Ligi bir Romanya Muhteşem ligi kadrosu birebir anda idman yapmış olacak. Haftaya Azerbaycan, İran, Irak, Arabistan’dan gelecek gruplar var. Geçen sene yaklaşık 40 tane futbol ekibi konuk ettik bu bölgede. Bu sene de beklentimiz ondan aşağı değil. Şu anda önemli teklifler var” diye konuştu.

“Hem kamp hem de tatil yapıyorlar”

İstanbul’a yakınlığı münasebetiyle Kocaeli’nin tercih edildiğini kaydeden Murat Edis, “İstanbul Havalimanı’na yakın olması, mevcut 3 sahanın tabanın çok güzel olması, İstanbul ve Kocaeli’ye yakın olması hasebiyle tercih ediliyor. Burada istedikleri üzere hem kamp yapıyorlar hem de tatil yapıyorlar” tabirlerini kullandı.