Kılıçdaroğlu’ndan KKM bombası: Yalnızca faizi alacaklar o denli döviz garantisi falan yok

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’de yaptığı konuşmada Kur Muhafazalı Mevduat (KKM) sahiplerine seslenerek, “Bizim iktidarımızda yalnızca ve yalnızca faizi alacaklar. O denli döviz garantisi falan yok

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu KKM sahiplerine seslenerek, “Bizim iktidarımızda yalnızca ve yalnızca faizi alacaklar. O denli döviz garantisi falan yok” dedi.

Meclis’in tatile girmesinin akabinde her salı günü bir vilayette küme toplantısı yapmayı kararlaştıran CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu hafta Edirne’de konuştu.

KKM sistemini ‘ekonominin kalbine yerleştirilmiş bomba’ olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu bu hesaplarıyla gelir elde edenlere seslendi.

‘KKM ATOM BOMBASI’

Uzmanların ‘Kur muhafazalı mevduat iktisadın kalbine yerleştirilmiş bombadır’ kelamlarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bomba değil atom bombası… Kur muhafazalı mevduat sahiplerine, yani bir avuç şahsa sesleniyorum” dedi ve şunları söyledi:

“Bizim iktidarımızda yalnızca ve yalnızca faizi alacaklar. O denli döviz garantisi falan yok. Türkiye sömürge bir ülke değil, birilerinin sömürge alanı da değil”