Kıran konutlarının yüzde 74’ü tamam

Samsun’da kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Toplamda 1404 rezerv konut ve 37 iş yerinin inşa edildiği İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi’nde grupların ağır mesaisi sürüyor. 694 konut, 9 iş yerinin inşa edildiği 2. etap 1. bölgede çalışmalarının yüzde 74’ü tamamlandı. 710 konut, 28 iş yerinin inşa edildiği 2. etap 2. bölgede ise fiziki ilerleme yüzde 52 oldu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM STARTI VERİLDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, “Kadıköy, Anadolu, Zeytinlik, Hastanebaşı, Fatih, Selahiye ve Kökçüoğlu’nun bir kısmına kadar uzanacak tarihi ve faal bir dönüşümün startını Kıran Mahallesi ile vermiş olduk. Rezerv konutların inşası süratle sürüyor. Dönüşüm yapılacak mahalleler için planlama çalışmamızı da tamamladık. O mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Bedel tespitleri elimizde. Kabul edenlerle çabucak protokol imzalanıyoruz. Konutlar biter bitmez vatandaşlarımız o konutlara taşınacak” dedi.

Dönüşüm ve taşınma süreçlerinin 2023 sonuna kadar bitirilmesini hedeflediklerini kaydeden Lider Demir, çalışmaları vatandaşların lehine olacak formda gerçekleştirdiklerini lisana getirdi.

KAYNAK: İHA