Konserini yarıda kesen Nükhet Duru’dan açıklama: 49 yıllık mesleğime saygısızlık yaptılar

Bodrum’da sahne alan ünlü müzikçi Nükhet Duru’nun, 2 saat sürmesi planlanan konserini 50 dakikada bitirdiği ve sahneden indikten sonra telefonlarını kapattığı ve hem kendisine hem de menajerine ulaşılamadığı dün magazin gündemine damga vurmuştu. Alınan bilgiye nazaran, dinleyiciler de bu durum karşısında reaksiyon göstermişti.

‘GEREKEN HİÇBİR ŞARTI SAĞLAYAMADILAR’

Ünlü sanatçı, bugün sessizliğini bozarak mevzuya ait açıklama yaptı. Duru, açıklamasında şu tabirleri kullandı:

“Konuya ait birinci ve tek açıklamam şu biçimdedir; Sek Bodrum isimli işletme, bir sanatkarın sahneye çıkabilmesi için gereken şartları maalesef sağlayamamıştır. Fecî bir ses sistemi, kesinlikle işe hakim olmayan çalışanlar, orkestramın saatlerce süren soundcheck gayretini sonuçsuz bırakmıştır.

Sahnede yalnızca kendimi değil, orkestrayı da duyamadığım, kimsenin birbirini duymadığı bir ses sisteminden bahsediyorum. Sizin düşündüğünüz kadar kolay olmuyor bu işler. Müziklerin söylenip çalınabilmesi için gerekli şartlar var değil mi? Orkestra arkadaşlarım sahneden inip ses sistemiyle uğraştılar. Menajerim ve konuklarım tekraren müdahale ettiler tonmaister’a yardımcı olmaya çalıştılar lakin hiçbir şey düzelmediği üzere giderek berbatlaştı ve yerin işletmecisi de şimdi o gün işe başlamış olan yardımcısı da sorunumuza hak verdi.

‘BİZE ŞURASI ROBOT ÜZERE DAVRANMAYIN’

Yine de seyircime hürmetimden hiç orta vermeden, tek set halinde art geriye müziklerimi söyleyip elimden gelenin en güzelini yaptım. 49 yıldır sahneye çıkıyorum, benimle bir tek kere çalışmış olan herkes sahnede kalmaktan aldığım keyfi ve ne kadar uzun program yaptığımı bilir.

Sihirli değnekle değil, sağlanması gereken profesyonel şartlarla yapabiliyoruz izlemek istediğiniz performansları arkadaşlar. Bize şurası robotlar üzere davranmayın ne olur. Ben kimseye saygısızca bir şey yapmadım, yapmam lakin işletme bana, 49 yıllık mesleğime ve seyircilerime yaptı.

Son olarak, bir sefer bile aranmadık yer ya da işin organizatörü tarafından, ne ben ne menajerim. Telefonların kapanması filan lafugüzaf yani. Herkese ahlaklı, dürüst bir hayat ve elinden gelenin en düzgününü yaptığını bilmenin iç ferahlığını diliyorum. Güzel hafta sonları.”