Mustafa Destici: “HÜDA PAR’ın bir takım düşüncelerine katılmıyorum”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ortağı olduğu Cumhur İttifakı’na seçimlerde destek veren ve AKP’nin listesinden aday gösterilen HÜDA PAR’ın “programında yer alan birtakım düşünceleri desteklemediğini, karşısında olduğunu” söyledi. Destici, eleştirdikleri HDP ile HÜDA PAR’ın karşılaştırılmasına da, “HDP ile HÜDA PAR asla eşleştirilemez” dedi.

NTV’de soruları yanıtlayan Destici, Akkuyu Nükleer Santralin açılışına katılmayan HÜDA PAR’la ilgili soruya, “HÜDA PAR Genel başkanı davetli miydi, niye gelmedi onu bilmiyorum. Ama her programa zaten katılmıyorlar ya da davet edilmiyorlar onu bilmiyorum” yanıtını verdi.

Destici, HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’nın içinde mi dışında mı tartışması hakkında da şöyle konuştu:

“Biz Büyük Birlik Partisi’yiz. Biz devletin varlığını ülkenin bütünlüğünü milletin istikbalini her şeyin üzerinde görürüz. Bununla birlikte biz yine her fikrin her düşüncenin özgürce söylenmesinden yanayız. Ta ki çizgimiz neresidir? Terör ve şiddete bulaşmayacak. Terör ve şiddeti yöntem olarak seçmeyecek, teröristlerle iltisakı olmayacak.”

“ONLARI PAYLAŞMIYORUM, ONLARIN KARŞISINDAYIM”

Destici, şöyle devam etti:

“Burada ben HÜDA PAR’ın programında yer alan kamuoyunda da gündeme gelen efendim işte birtakım düşüncelerine ben katılmıyorum, onları paylaşmıyorum, onların karşısındayım, bunları çok net bir şekilde ifade ettim.

Lakin burada şu ayrıntıyı da görmek lazım, HDP ile eşleşmeye çalışıyorlar. HDP ile HÜDA PAR asla eşleştirilemez. Çünkü HDP şuanda var olan ve 40 yıldan fazla süredir Türkiye’ye savaş aşmış, emperyalistlerden aldığı destekle devletin varlığına ülkenin bütünlüğüne kast etmiş, 40 binden fazla insanımızın canına girmiş, binlerce askerimizi ve polisimizi şehit etmiş kanlı bir terör örgütüdür. Ve hâlâ aktif faal eylemlerine devam ediyor. Ve HDP de veya şu an seçime girdiği ismiyle Yeşil Sol da PKK’yı açıktan destekliyor.

“TÜRK BAYRAĞINA YENİ İSİM ARAMAK KABUL EDİLEMEZ”

Destici, HÜDA PAR Genel Başkanı’nın “Türk bayrağının ismi bana problemli geliyor” ifadesine de “Reddediyorum, Kabul etmiyorum. Bizim ay yıldızlı bayrağımız Türk bayrağıdır. Ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesin bayrağıdır. Çünkü devletimizi temsil etmektedir. Ona yeni isim aramak kabul edilemez, doğru bulmam. Bunu çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorum” diyerek karşı çıktı.

“HİZBULLAH TERÖR ÖRGÜTÜDÜR DEMESİ LAZIM”

Hüda Par’ın “Hizbullah terör örgütüdür demesi lazım” diyen Destici, “Türk bayrağına Türkiye bayrağı gibi yeni isimler aramak doğru değil. Bunları kabul etmeyiz, reddediyoruz” diyerek vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir