Opera’nın Üretken AI Sohbet Robotu Aria Opera GX Tarayıcısına Geldi

Opera, oyun odaklı GX tarayıcısına kendi hazırlamış olduğu yapay zeka sohbet robotu Aria’yı ekledi. Aria, aynı zamanda popüler yapay zeka ChatGPT’nin arkasındaki OpenAI’nin GPT teknolojisine dayanan üretken bir yapay zeka sohbet robotu.

Aria sohbet robotu, bu yılın başlarında yenilenen popüler Opera tarayıcısında zaten mevcut. Yapay zeka sohbet robotu, çeşitli görevlerin yanı sıra, internet üzerinden son bilgileri alarak soruları yanıtlayabiliyor.

Tarayıcı yapay zekası, Opera’nın tescilli Compositor mimarisiyle donatılmış olarak geliyor ve kod yazılmasına olanak tanıyor. Yapımcısına göre sohbet robotu, yaklaşan oyun sezonlarıyla ilgili güncellemeleri almak, karakter biyografileri yazmak ve yayın kariyerinize başlamaya yönelik ipuçları almak için de kullanılıyor.

Aria’yı Opera GX tarayıcısında kullanmak için tarayıcı ayarlarında ‘Erken Kayıt’ seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz Opera hesabınızı kullanarak oturum açmanız gereken kenar çubuğundan kurabilirsiniz.

Opera GX’in sohbet robotu, Windows ve macOS’un yanı sıra, Android ve iOS platformunda da mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx