Seren Serengil: Serkan Kaya kolumu sıkıp ‘Seni çok makûs yaparım’ dedi

Arto’nun kendisine hakaret ettiği savıyla Serkan Kaya’ya açtığı manevi tazminat davasında Seren Serengil şahit olarak dinlendi. Duruşmada Serengil, ‘”Serkan Kaya yayın yaptığım sırada yanıma gelip kolumu sıktı” dedi.

Müzikçi Serkan Kaya, birebir düğün tertibinde sahne aldığı Arto olarak bilinen Harutyun Dalga’nın kendisine hakaret ettiği teziyle 20 bin liralık dava açmıştı. Serkan Kaya’nın davası devam ederken müzikçi Arto da asıl kendisinin hakarete maruz kaldığını argüman ederek 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Arto’nun kendisine “Arto mudur, zırto mudur, şebek, gerizekalı” halinde hakaret ettiği teziyle Kaya’ya açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davasının görülmesine devam edildi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada, davacı Arto ve tarafların avukatları hazır bulundu.

“DÜĞÜNDE ASLA PLANLI YAPMADIK”

Duruşmada şahit olarak dinlenen Seren Serengil, “Yakın bir aile dostumuzun düğününe gitmiştik. Düğünde Serkan Kaya sahneye çıktı. Kendisi maskeli olduğu için salonda tanınmadı. Arto ise sahneye alkışlarla çıktı. Arto espirili bir halde Serkan Kaya’nın sahnesiyle ilgili telaffuzlarda bulundu, salondakiler de güldü. Ben de Instagram’da canlı yayın yaparken Serkan Kaya o sırada yanıma gelip kolumu sıktı ve yayın yapmama pürüz oldu. Benim Serkan Kaya ile ilgili hiçbir hasımlığım yoktur. Sunuculuğunu yapmış olduğum programda İbrahim Tatlıses’e sesi benzediği için bir tenkit yapmıştım. Bunun dışında düğünde olan şeyi asla planlı yapmadık” dedi.

Mahkeme, bir sonraki celse karar duruşması olacağını belirterek duruşmayı erteledi.

“ÇİRKİN HÜCUMA UĞRADIM”

Duruşma sonrası açıklama yapan Seren Serengil, “Ben ‘İbrahim Tatlıses’e sesi çok benziyor’ dediğim için bana düşman olmuş kendisi. Sonra sahneye çıktı Serkan Kaya ve hiç kimse alkışlamadı. Sonra Arto çıktı. Ben de o sırada arkadaşım olduğu için Instagram’da canlı yayın açtım. Bütün salon çekiyordu Arto’yu esasen. Arto ‘Gördün mü sahne dediğin, benim üzere sahne olacak, sen sahneyi benden öğrendin’ diye espri yaptı. Serkan Kaya da o sırada kolumu sıkıp ‘O telefonu çabuk kapat, hepsini sileceksin, silmezsen seni çok makus yaparım’ dedi. Bilhassa bir bayan olarak çok berbat bir hücuma uğradım. Yalnızca İbrahim Tatlıses’e sesi benzetildiği için. Ondan sonra da Arto’ya sardı bu sefer. Arto’ya ‘gerizekalı, zırto’ üzere çok yakışıksız hakaretlerde bulundu, Arto da kendisine dava açtı, ben de bugün onun tanığıydım” diye konuştu.

Karşı tarafın basın yasağı istediğini belirten Arto ise “Basın yasağı istediler lakin basın yasağının uygun olmadığı ve gereksiz bulunduğu söylenildi” sözlerini kullandı. (İHA)