Son Dakika: Ünsal Ban gözaltına alındı

Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında çerçevesinde gözaltı kararı bulunan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis grupları harekete geçti.

Ban, Muğla’nın Milas ilçesinde kendisine ilişkin olmayan bir araçla seyir halindeyken polis gruplarınca yakalandı.

Ban’ın, her vakit kullandığı aracı bırakarak daha evvel kullanmadığı bir araçla hareket ettiği, denetim noktalarından kurtulmak için de dağlık yolları kullandığı öğrenildi.

SEDAT PEKER’İ DOĞRULADI

Suç örgütü başkanı Sedat Peker dün toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ben telefonla birkaç kere görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun konutta otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu imgeleri bana yolladı” demişti.

Aynı amanda AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma basamağındaki eşi olan Ünsal Ban, yaptığı açıklamada Peker’in kendisini aradığını doğrulayarak, “Bir paylaşımda benden bahsetmişti. Ben de ortacılar ile kendisine ulaştım. Sonra da Sedat Peker beni aradı. Sedat Peker’e görüntüyü ben göndermedim” demişti.