Trabzonspor, dönemin son maçında yeni maksat peşinde

Spor Toto Üstün Lig’i, şampiyon olarak tamamlayarak 38 yıl sonra büyük bir sevinç yaşayan Trabzonspor, dönemin bitimine bir hafta kala yeni maksat peşinde.

Trabzonspor, Spor Toto Muhteşem Lig’in son haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir ile karşılaşacak. Dönemi şampiyon olarak tamamlayarak büyük hayalini gerçekleştiren bordo-mavililer yeni maksadı için alana çıkacak.

Karadeniz takımı, dönemin son haftasında rakibiyle oynayacağı maçtan galip ayrılması halinde 81 olan puanını 84’e çıkartacak ve 48 yıllık Spor Toto Üstün Lig tarihinde en fazla puana ulaşarak kulüp rekoru kıracak.

Bordo-mavililer, 1995-1996 dönemi ile 2010-2011 döneminde 34 maçta 82 puan elde ederek tarihindeki en yüksek puana ulaşmıştı. Karadeniz grubu, bu dönemde maç ziyadesiyle rekor talihi yakaladı. Kelam konusu dönemleri 82 puanla 2. sırada tamamlayan Trabzonspor bu dönem ise 77 puan elde ederek, rakipleriyle ortasındaki puan farkından ötürü şampiyonluğunu ilan etti.

İSTANBUL GRUPLARINA YENİLMEDİ

Trabzonspor, bu dönem İstanbul kadroları karşısında mağlup olmadı. Karadeniz grubu, İstanbul temsilcilerine karşı oynadığı 11 müsabakada 6 galibiyet, 5 beraberlik alarak yenilgi yüzü görmeyerek 23 puan elde etti. Trabzonspor, İstanbul’un üç büyük rakibi Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’a karşı 6 maçta 3 galibiyet, 3 beraberlik alarak hezimet yaşamadı.