Trabzonspor’dan bir günde üç transfer

Trabzonspor, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği bildirimlerle 3 transferi açıkladı.

Trabzonspor geçen dönem İtalya’nın Udinese kadrosunda forma giyen hür statüde yer alan Danimarkalı futbolcu Jens Stryger Larsen’le 3 yıllık mutabakat sağladı. Larsen’e, her dönem için 1 milyon 200 bin Euro garanti fiyat ve 153 bin Euro imza fiyat ödenecek.

Bordo mavili grup Kasımpaşa’dan Cihan Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat’ı da takımına kattı.

KAP’a gönderilen açıklamaya nazaran Kasımpaşa’ya, Elmalı’nın kontratının fesih bedeli olarak 3 milyon 600 bin Euro+KDV, Haspolat’ın kontratının fesih bedeli olarak da 1 milyon 200 bin Euro+KDV ödenecek.

Evren Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat Trabzonspor’la 5’şer yıllık mutabakata imza attı.

Evren Eren Elmalı’ya 2022-2023 döneminde 7 milyon 350 bin Türk Lirası fiyat ödenecektir. Sonraki dönemler için, bir evvelki dönem aldığı garanti fiyata uygulanacak enflasyon oranı ek edilerek ödeme yapılacak.

Doğucan Haspolat’a ise 2022-2023 futbol döneminde 6 milyon 421 bin Türk Lirası garanti fiyat verilecek ve sonraki dönemlerde bir evvelki garanti fiyata enflasyon oranında artırım yapılacak.

Menajerlik hizmet bedeli olarak ise kontratların devam etmesi koşuluna bağlı olarak, futbolculara ödenecek yıllık fiyatın yüzde 5’i ödenecek. (HABER MERKEZİ)