Valilik, Metin-Kemal Kahraman’ın konserini iptal etti: MÜYORBİR VE MESAM’ı tutum almaya davet ediyoruz

Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin yarın yapılması planlanan Muş konseri, Valilik tarafından yasaklandı. İptal haberini, Metin ve Kemal Kahraman bir açıklama yayınlayarak duyurdu.

‘MESLEK KURULUŞLARIMIZI HAL ALMAYA DAVET EDİYORUZ’

Yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Bilindiği üzere Muş konserimiz, haftalar öncesinden başvurusu yapılıp hazırlıklarına başlanmış küçük bir turnenin birinci ayağı olacaktı. Buna karşın yasaklama kararı konserden bir gün evvel ve mesai bitimine yarım saat kala telefonla, şifahen bildirilmiş, kararın yazılı bildirimini ise lakin bir sonraki gün mesai saatleri içinde alabileceğimiz söylenmiştir.

Bu türlü yapılarak yasaklamanın müzisyenler ve organizatörler için ve doğal bilet alan dinleyicilerimiz için yalnızca bir yasaklama olarak kalmayıp maddi, manevi bir yüke dönüştürülmesi amaçlanmıştır. Aylarca öncesinden müzisyenler o günlerini bu konser için ayırmışlardır; hiçbir kurumdan takviye alınmadan konser salonu tutulmuş, bunun için fiyat ödenmiştir; müzisyenler için uçak biletleri alınmış, otelde odalar rezerve edilmiştir; afişler basılmış, toplumsal medyada paralı duyurular yapılmıştır; ve onlarca insan bütün bu işler için günlerce çalışmıştır… İşte bunların hepsi de bir yük olarak yaşatılmalıdır ki, yasak kendilerine reva gördükleri nefret yükünü biraz olsun rahatlatsın.

Başta MÜYORBİR ve MESAM olmak üzere meslek kuruluşlarımızı bu hususta tutum almaya davet ediyoruz.

Daha geniş bir açıklamayı yarın, kararın yazılı bildirimini alınca yapacağız.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.