15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 10 araç birbirine girdi

Kazayı gören diğer vatandaşlar polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, araçta sıkışan taksi sürücüsünü kurtarmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından taksi sürücüsü kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Kazaya karışan araçlardan çıkarılan N.B. (56), A.B. (50) ve kazaya sebebiyet veren alkollü sürücü C.A. (44), olay yerindeki sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde trafik bir süreliğine aksadı. Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasıyla trafik normal seyrine döndü.

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Kazanın nedenleri

Kazaya ilişkin yapılan incelemede, alkollü sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesinin kazaya neden olduğu belirlendi. Ayrıca, soğuk havanın etkisiyle kayganlaşan yolun da kazaya etkisi olduğu ifade edildi.

Kazadan ders çıkarmak

Kaza, sürücülerin dikkatsizliğinin ve kural ihlallerinin ne kadar tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini bir kez daha gösterdi. Sürücüler, trafik kurallarına uymalı ve dikkatli bir şekilde araç sürmelidir. Ayrıca, soğuk havalarda yolların kayganlaşması nedeniyle daha dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx