AA muhabiri Cadallah, İsrail saldırısında yakınlarını kaybetti: ‘Kardeşe son veda’

İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırılarında Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Ali Cadallah’ın akrabalarından 5’i hayatını kaybederken birçoğu hâlâ enkaz altında ya da kayıp.

İsrail Hava Kuvvetleri’nin gün boyu Gazze’ye yönelik devam eden şiddetli hava saldırılarında, AA foto muhabiri Cadallah’ın yakınlarının Er-Rimal Mahallesi’nde bulunan evleri de bombaların hedefi oldu.

Saldırıda Cadallah’ın 2 kardeşi ve 3 kuzeni yaşamını yitirirken, diğer kuzenleri ve onların eşleri ile çocukları enkaz altında kaldı.

Cadallah’ın saldırıdan yaralı kurtulan annesi hastanede tedavi altına alınırken, babası, 2 kardeşi ve diğer bazı akrabalarının akıbeti ise bilinmiyor.

Dün, İsrail savaş uçaklarının yoğun bombardımanında AA foto muhabiri Cadallah’ın Er-Rimal Mahallesi’ndeki evi de isabet almış ve yerle bir olmuştu. Ev şans eseri boş olduğundan ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Cadallah, 2014, 2016, 2018 ve 2020’de İsrail’in düzenlediği Gazze saldırılarında da fotoğraflarla bölgedeki durumu dünyaya yansıtmıştı.

AA’nın Yılın Fotoğrafları yarışmasında 2014’te birincilik ve 2022’de Şirin Ebu Akile Fotoğraf Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazanan Cadallah’ın, Filistinli kız çocuğunun İsrail saldırısında ölen küçük kardeşinin cenazesine bakışlarını yansıtan fotoğrafı, dünya basınında yer almış ve sembolleşmişti.

Cadallah, halihazırda Gazze’de devam eden saldırılarda Filistin Dışişleri Bakanlığı’nın bildirdiği, “İsrail’in fosfor bombası kullandığı” anları gösteren fotoğrafları çekmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx