Atatürk paylaşımına beğeni yağdı: “Sağ salim gelsin evlatlarım”

Suudi yetkililerin, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Atatürk tişörtü ve pankartı talebine olumsuz yanıt vermesinin ardından iki takım da sahaya çıkmadı. Süper kupa maçı ertelenirken, maçın organizatörlerinden olan Riyadh Season’dan yapılan açıklamada, “Maçın kapsamı dışında herhangi bir slogan olmaksızın yapılmasını gerektiren uluslararası futbol yönetmelikleri ve düzenlemelerine uygun olarak zamanında yapılmasını dört gözle bekliyorduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli marşının çalınması ile stadyum içinde ve tribünlerde Türk bayraklarının sergilenmesi konusunda anlaşmaya vardık. Bu anlaşmaya rağmen, iki takımın anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı.” ifadeleri yer aldı.

Atatürk baskılı tişört giyerek tribüne gelen taraftarların engellenmesi, ısınma antrenmanına Atatürk baskılı formalarla çıkılması, maç başlamadan önce Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” ve “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözlerinin yer aldığı pankartların açılması konularında uzlaşmaya varılamadığı öğrenildi.

Bunun üzerine iki takımın futbolcuları yurda geri dönerken, Atatürk’ün bir konuşmasına yapılan video düzenlemesi sosyal medyada gündem oldu.

Bu videoda “Paşam maç iptal olmuş.” sözlerini duyan Atatürk’ün, “Yaa çocuklar nasılmış peki?” diye sorduğu bir konuşma canlandırıldı. Atatürk’ün, “İyilermiş. Yolda, geliyorlarmış.” sözlerine ise “İyi iyi sağ salim gelsin evlatlarım.” cevabını verdiği video düzenlemesi yapıldı.

Sosyal medyada o videoya beğeni yağdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx