İsrailli aktris Gal Gadot savaş görüntüleriyle taraftar toplayacak

38 yaşındaki İsrailli aktris Gal Gadot, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e karşı düzenlediği sürpriz saldırıyı işleyen 47 dakikalık bir videonun Hollywood gösterimine öncülük ediyor.

i24 News’in haberine göre, taraftar toplamak ve kamuoyunda sempati kazanmak amacıyla İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından sağlanan görüntüler, seçkin bir grup ünlüye ve toplumda etki sahibi şahsiyetlere gösterilecek. İlk gösterimde 120 izleyicinin ağırlanması planlanırken ilgiye göre ilave gösterimler de planlanıyor.

The Wrap’ın haberine göre görüntüler bu hafta Los Angeles ve New York’ta “7 Ekim Katliamına Tanıklık Etmek” başlığı altında yayınlanacak. Amerikan Yahudi Komitesi ve Hakaretle Mücadele Birliği görüntülerin gösteriminin düzenlenmesine yardımcı oluyor.

İsrail’in günlerdir bomba yağdırdığı Gazze’ye yönelik ablukası sürerken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptığı açıklamada savaş sona erdikten sonra İsrail’in “belirsiz bir süre boyunca Gazze Şeridi’nin güvenlik sorumluluğunu” elinde tutacaklarını söyleyerek Gazze’den ayrılmayacaklarının sinyalini vermişti.

İsrail, 38 yıl süren işgalin ardından 2005’te Gazze’den çekilmiş ama bölgeyi karadan ve denizden abluka altına almaya devam etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx