Türkiye’de 2023 Haziran ayında satılan en ucuz sıfır otomobiller: Listede artık Hyundai i10 yok!

Artan kur ve vergi oranları her geçen gün Türkiye’de sıfır otomobil almayı zorlaştırıyor. Bu sorunlara bir de bayilerde otomobil olmayışını da eklediğimizde artan fiyatlar karşısında tüketiciler çaresiz kalıyor. Peki Türkiye’nin en ucuz sıfır otomobili hangisi? İşte detaylar…

Türkiye’de satılan 5 en ucuz sıfır otomobil!

Türkiye’de satılan en ucuz otomobiller listemizi sizler için derledik. Normal şartlarda tam şehir içi otomobili olan Hyundai i10 bu listenin ilk sırasında yer alacaktı. Ancak Hyundai Haziran fiyat listesinde i10 modeline yer vermedi. Marka i10 satışlarını durdurdu. İşte sizler için en güncel Türkiye’de satılan en ucuz sıfır otomobiller listesi…

1- Fiat Egea Sedan

“Ezber bozan sedan” sloganı ile Türkiye yollarına düşmüş olan Bursalı Egea birçok farklı donanım ve motor seçeneği ile satılmakta. Egea listemizin ilk sırasına 1.4 Fire 95 Hp Easy donanım paketli manuel versiyonu ile 549 bin TL’den giriş yapıyor.

2- Fiat Panda

Fiat’ın Egea Cross modelinden SUV sınıfına girebilecek olan şirin Panda modeli ilk kez listemizde yer alıyor. Yenilenen 2023 model Fiat Panda 553 bin TL’den başlayan fiyatlar ile Fiat yetkili satıcılarında yerini aldı. Araç özellikle kadın şoförler tarafından oldukça sevildi.

3- Renault Taliant

Fransız markası Renault’un ekonomik sedan segmenti için ürettiği Taliant modeli özellikle filolar tarafından ülkemizde oldukça sevildi. Listemizin dördüncü sırasına 1.0 SCE 65 Hp motorlu Joy paketi ile 600 bin TL ile giriş yapıyor.

4- Renault Clio

Yakın bir tarihte makyajlı modelinin tanıtılması beklenen Clio, herkesin “ucuz otomobil” dendiğinde aklına gelen ilk modeller arasında. Renault Clio’nun 1.0 SCE 65 Hp motorlu Joy paketi 609 bin TL’ye satılmakta. Böylece Clio Türkiye’de satılan en ucuz sıfır binek otomobiller listesine 4. sıradan giriş yapıyor.

5- Dacia Sandero Stepway

Listemize son sıradan Dacia Sandero Stepway giriş yapıyor. Ekonomik ailelerin küçük şehirli SUV modeli olan Dacia Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Hp motor ve manuel şanzıman ile birlikte 655 bin TL’ye satılmakta. Aynı aileden olan ve Sandero Stepway’in abisi konumunda bulunan Dacia Duster ise artık ekonomik bir otomobil değil. Dacia Duster 728 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılmakta.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir